XXIV Gminny Konkurs Potraw w Wysokiej

23/10/2022

W sobotę (22.10), w Wysokiej, odbył się XXIV Gminny Konkurs Potraw i Nalewek, a jego głównym organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, zaś współorganizatorem: KGW ”Wysocanki” z Wysokiej.
W konkursie wzięło udział pięć kół gospodyń z gminy Jordanów i KGW ”Jordanki” z Jordanowa Śląskiego.
Daniem tegorocznych kulinarnych zmagań był rosół i nalewka wiśniowa. Dania i nalewki konkursowe oceniały – specjalnie do tego powołane – komisje. Nie było to łatwe zadanie, bo wszystkie gospodynie stanęły na wysokości zadania.
Według komisji najlepszy rosół przygotowało KGW ”Przebojowe Łętowianki” z Łętowni, a najlepszą nalewkę wiśniową – KGW ”Jordanki” z Jordanowa Śląskiego.
Decyzją organizatora wszystkie koła otrzymały jednakowe nagrody pieniężne, a także dyplomy i drobne upominki.
Tegoroczna impreza to nie tylko konkursowe zmagania, ale przede wszystkim dobra zabawa i integracja kół i zaproszonych gości.
Podczas imprezy swoją obecnością zaszczycili: starosta suski Józef Bałos, wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, radni powiatowi i gminni, prezes OSP Wysoka Tadeusz Tomczyk, naczelnik OSP Wysoka Kazimierz Trzop, dyrektor szkoły w Wysokiej Katarzyna Spendel, kierownik ARiMR w Suchej Beskidzkiej Jacek Płaza wraz z pracownicami: Justyną Sobinek i Zofią Szczurek, przewodnicząca rady sołeckiej z Osielca Katarzyna Bachul, przewodniczący rady sołeckiej w Toporzysku Adam Kawula, przedstawiciele Oddziału Związku Podhalan w Wysokiej Ewa i Grzegorz Kowalcze, kapelmistrz orkiestry OSP Wysoka Władysław Biedrawa.
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie składa serdeczne podziękowania dla wszystkich kół biorących udział w tegorocznym konkursie. Dziękujemy za Waszą obecność, przygotowanie wszystkich pyszności i dobrą zabawę.
Dziękujemy także zarządowi OSP w Wysokiej z prezesem na czele za możliwośc zorganizowania tej imprezy w remizie strażackiej, a także wszystkim gościom za obecność.