WYNIKI KONKURSU „BABIOGÓRSKA SZOPKA REGIONALNA”

11/01/2022

Każdego roku, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, organizuje gminny konkurs pn.„Babiogórska szopka regionalna”, którego celem jest m.in. propagowanie tradycji wykonywania szopek bożonarodzeniowych i kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia.
W tym roku do konkursu zgłoszono piętnaście szopek, w tym sześć w kat. „szopka dziecięca” i dziewięć w kat. „szopka rodzinna”. Nie zgłoszono żadnej szopki w kategorii „szopka młodzieżowa”.
Komisja w składzie: Regina Wicher, Beata Firek i Gabriela Korbel, po obejrzeniu wszystkich szopek, przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
kategoria „szopka dziecięca”
I miejsce – Liliana Rusin i Natalia Hodana
II miejsce – Izabela Tomczyk ex aequo Lena Rusin, Katarzyna Gromczak i Helena Biskup
III miejsce – Małgorzata i Jan Wójciak ex aequo Patrycja Rusnak, Patrycja Kowalcze, Oliwia Hanusiak i Gabriela Trzop
wyróżnienie: Kacper Działek

kategoria „szopka rodzinna”
I miejsce – Alex i Fabian Bednarz
II miejsce – Izabela i Zuzanna Brutanek ex aequo Igor i Hubert Pasternak
III miejsce – Anna i Krzysztof Lasek ex aequo Natalia i Michalina Maciaszek
wyróżnienie: Natalia i Paulina Budka, Nela, Lena i Iwona Tomosz, Bruno Reif oraz Anna i Jakub Maciaszek

Szopki, które zdobyły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wezmą udział w powiatowej edycji konkursu, który odbędzie się 23 stycznia 2022 r. w Budzowie.

Nagrody rzeczowe dla wszystkich autorów szopek ufundował Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.
Uroczyste wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas Koncertu Kolęd, który odbędzie
30 stycznia 2022 r. w kościele w Osielcu (o szczegółach będziemy informować).
Dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy zdobytych miejsc i wyróżnień i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.