Wigilijne spotkanie samotnych w Osielcu

12/12/2018

W czwartkowe popołudnie (13.12.2018 r.) w osieleckim ośrodku kultury odbyło się spotkanie wigilijne dla osób samotnych, chorych i starszych, którego organizatorem jest miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie oraz Parafia Osielec.
Swoją obecnością zaszczycili: Wójt Gminy Jordanów pan Artur Kudzia, radni powiatowi i gminni, ks. Tadeusz Tokarz – proboszcz Parafii w Osielcu, ks. Stanisław Skowronek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Osielcu pani Halina Stec, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Osielcu pani Bożena Traczyk, sołtys wsi pani Krystyna Drobna, przewodnicząca Rady Sołeckiej pani Katarzyna Bachul, prezes OSP w Osielcu pan Stanisław Wójcik.
Zebranych powitały pani Gabriela Korbel – dyrektor GOKSiP oraz przewodnicząca KGW pani Małgorzata Oleksa. Oprócz życzeń świątecznych nie zabrakło słów podziękowań dla darczyńców i sponsorów. Głos zabrał także Wójt Gminy Jordanów pan Artur Kudzia, który złożył życzenia zebranym i podziękował za inicjatywę organizowania corocznych spotkań wigilijnych dla osób samotnych, chorych i starszych.
Słowo do zebranych skierował ksiądz proboszcz Tadeusz Tokarz, a ks. Stanisław Skowronek odczytał Ewangelię i poświęcił opłatki. Łamanie się opłatkiem i życzenia to najbardziej wzruszający moment tego spotkania. Zanim to nastąpiło, na scenie zaprezentowały się przedszkolaki i drugoklasiści. Przygotowana przez nich część artystyczna wprowadziła iście świąteczny nastrój. Wspólne kolędowanie – przy stole zastawionym wigilijnymi potrawami, które wyczarowały panie z KGW – zakończyło tegoroczne spotkanie wigilijne. Dzięki hojności darczyńców każdy uczestnik spotkania otrzymał paczkę żywnościową.
Składamy serdeczne podziękowania dla osób, które przekazały paczki żywnościowe na rzecz uczestników spotkania wigilijnego, a także dla osób, które zorganizowały tą akcję. A były to: pani Katarzyna Bachul, pani Iwona Gołdyn i pani Zuzanna Działek – członkinie Związku Dużych Rodzin 3 Plus Koło Jordanów.
Dziękujemy także tym, którzy wsparli organizację wigilii. A byli to: państwo Krystyna i Adam Pochopień, pani Maria Niziołek, pani Wiesława Śmiech, rada sołecka, ksiądz proboszcz Tadeusz Tokarz, panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz pani Anna Mikołajczyk.