WARSZTATY Z HAFTU KRZYŻYKOWEGO, CZ. I i CZ. II

14/09/2020

Przedstawiamy dwie części warsztatów z haftu krzyżykowego prowadzonego przez pracownika Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie – p. Agnieszkę Janiczak.

Pamiętacie wywiad z p. Eugenią Kędzior, mieszkanką Naprawy, która tworzy piękne obrazy haftem krzyżykowym?
To ona opowiedziała nam jak zaczęła się jej przygoda z haftem krzyżykowym. To ona zaraziła nas swoją pasją – chcemy, abyście i Wy zarazili się nią razem z nami.

Wywiad znajdziecie TUTAJ

W ramach projektu „e- gablotka – otwórz oczy na kulturę” przygotowaliśmy dla Was dwuczęściowe filmiki instruktażowe z haftu krzyżykowego.

W pierwszej części dowiecie się, jak można opanować podstawowe techniki haftu krzyżykowego na podstawie serduszka, który może posłużyć jako breloczek lub zakładka do książki.

Wzór serca do pobrania znajdziecie TUTAJ

W drugiej części warsztatów dowiecie się jak zmieniać kolor muliny i rysować siatkę krzyżyków na przykładzie kolorowego obrazka wykonanego na kanwie materiałowej. Dodatkowo utrwalicie techniki poznane na I warsztatach z haftu krzyżykowego.

Wzór konika do pobrania znajdziecie TUTAJ

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmiku i życzymy dużo cierpliwości i owocnej pracy podczas tworzenia swoich prac!

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci