Turniej pełen emocji

24/06/2024

W niedzielę (23.06.), w Toporzysku, odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży o Puchar Wójta Gminy Jordanów, którego organizatorem było Stowarzyszenie „Śleboda” z Osielca i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.

 

Turniej rozegrano w trzech kategoriach: klasy I-III, IV – VI i VII-VIII, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwali sędziowie: Jakub Kołodziejczyk i Tomasz Lubiński.

 

Zawodnicy walczyli o Puchar Wójta Gminy Jordanów, dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.

 

W kategorii klas I-III najlepszą okazała się drużyna z Toporzyska, drugie miejsce zajęła drużyna z Naprawy, a trzecie – drużyna z Wysokiej. Czwarte miejsce przypadło w udziale drużynie z Łętowni, a piąte – drużynie z Osielca.

 

W kategorii klas IV-VI zwyciężyli zawodnicy z Osielca, na drugim miejscu znaleźli się zawodnicy z Wysokiej, a trzecie miejsce na podium zdobyła drużyna z Toporzyska. Czwarte miejsce zdobyli zawodnicy z Naprawy, a piąte – z Łętowni.

 

W kategorii klas VII – VIII wygrał zespół z Wysokiej, na drugim znalazła się drużyna z Osielca, a na trzecim – z Naprawy. Czwarte miejsce przypadło w udziale zawodnikom z Toporzyska.

 

Sponsorem turnieju było Stowarzyszenie „Śleboda” z Osielca i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.

 

Wszyscy zawodnicy, niezależnie od zdobytych miejsc, otrzymali nagrody, które wręczył przewodniczący Rady Gminy Jordanów Zdzisław Filipek w towarzystwie radnej Barbary Płanicy i radnego Andrzeja Jąkały.

 

Zwieńczeniem tegorocznego turnieju był towarzyski mecz radnych gminy Jordanów i druhów-strażaków z OSP Toporzysko. Drużyny dorosłych walczyły o przysłowiową „beczkę piwa”. Po zaciętej rywalizacji mecz zakończył się remisem 1:1, a ostatecznym wyniku spotkania zdecydowały rzuty karne. I tu lepsza okazała się drużyna OSP Toporzysko.

 

Organizatorzy turnieju dziękują wszystkim drużynom za udział w tegorocznych rozgrywkach, opiekunom drużyn i rodzicom zawodników za poświęcony czas i doping, sędziom za niezwykle trudną pracę, panom: Zdzisławowi Filipkowi i Wiesławowi Pyrtkowi za pomoc w przygotowaniu boiska, naczelnikowi OSP Toporzysko Tomaszowi Rączce i druhom – strażakom z OSP Toporzysko za pomoc organizacyjną, a kibicom za gorący doping.

 

Gdyby nasi kadrowicze brali przykład z naszych zawodników, to moglibyśmy być spokojni o wynik EURO. Ci młodzi zawodnicy wkładają tyle serca w każdy mecz, grają z taką determinacją i poświęceniem, że kadra powinna się od nich uczyć.