STAROSTOWIE TEGOROCZNYCH DOŻYNEK

12/08/2021

W niedzielę 22 sierpnia br. w Wysokiej odbędą się Dożynki Gminne, na które już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy. Zaszczytną rolę starostów będą pełnić: Teresa Tomczyk i Adam Szarlej – oboje z Wysokiej.
Teresa Tomczyk (lat 48), wspólnie z mężem Tadeuszem, prowadzi gospodarstwo o powierzchni 7 ha. Uprawiają na nim pszenicę, pszenżyto, owies, jęczmień, ziemniaki i warzywa. Hodują dwie krowy, cztery jałówki, byka, króliki i kury. W pracy na roli pomagają dzieci: Patrycja, Izabela i Oliwia, a także – jak tylko czas pozwala – starsze córki: Klaudia i Karolina. Na co dzień pani Teresa pracuje w szkole jako pracownik obsługi, a od nowego roku szkolnego będzie dbać o podniebienia uczniów z Wysokiej. Jest członkinią miejscowego Koła Gospodyń i Związku Podhalan Oddział w Wysokiej. Kocha kwiaty, gotowanie, pieczenie i spacery do lasu.
Adam Szarlej (lat 64) prowadzi gospodarstwo o powierzchni 5,60 ha. Uprawia pszenicę, owies, ziemniaki i warzywa. Hoduje dwie krowy, jedną jałówkę i trzy byki, a do tego kury. Gospodarstwo starosty jest zadbane i w pełni zmechanizowane.
Pan Adam, od trzydziestu pięciu lat, jest szczęśliwym mężem pani Małgorzaty, z którą doczekał się syna Jana i córki Barbary. I to właśnie głównie pani Małgorzata pomaga mu w pracy na roli, choć dzieci, jeśli im tylko czas pozwala, również włączają się do pomocy. Na co dzień pan Adam jest pracownikiem firmy „Valvex” S.A na stanowisku szlifierz. Wolny czas stara się przeznaczać na odpoczynek, bo praca na gospodarstwie i praca zawodowa zajmują mu większość dnia.