Spotkanie wigilijne w GOKSiP Osielec

15/12/2023

Od kilku lat, w osieleckim ośrodku kultury, odbywa się coroczne spotkanie wigilijne dla osób starszych, samotnych i chorych. Krótką przerwę w organizacji spotkań wymusił czas pandemii, a potem remont siedziby ośrodka kultury. Za to dziś, w odnowionej już sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji, spotkali się mieszkańcy Osielca, aby wspólnie połamać się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia.

Najpierw wszystkich zgromadzonych powitała dyrektor GOKSiP Jordanów Gabriela Korbel, dziękując za obecność i składając wszystkim serdeczne życzenia świąteczne. Następnie słowo do zebranych skierował wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, dziękując organizatorom za inicjatywę spotkań wigilijnych i składając życzenia oraz przewodnicząca KGW „Osielczanki” Małgorzata Oleksa, dziękując m.in wszystkim, którzy od lat wspierają i dziś również wsparli dzisiejsze spotkanie.

Zanim wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, na scenie pojawiła się dość liczna grupa kolędników, która pod kierunkiem pani Ilony Walczyszyn zaprezentowała widowisko bożonarodzeniowe przeplatane wspólnym śpiewaniem kolęd. Młodzi kolędnicy otrzymali mnóstwo braw i torbę słodyczy od przewodniczącej KGW.

Po części artystycznej, ksiądz Tadeusz Tokarz, proboszcz parafii w Osielcu odmówił modlitwę i poświęcił opłatki, którymi wszyscy się połamali. Łamanie opłatkiem i składanie życzeń to najbardziej wzruszający moment dzisiejszego spotkania wigilijnego.
Kiedy już wszyscy połamali się opłatkiem, osieleckie gospodynie uraczyły wszystkich wigilijnymi potrawami. A trzeba przyznać, że przygotowane potrawy smakowały wyśmienicie.

Wspólne rozmowy przeplatane śpiewaniem kolęd przerwało pojawienie się niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja. Ten zacny gość przyniósł worek pełen prezentów, którymi obdarował wszystkich zebranych. Radości nie było końca, a uczestnicy spotkania obiecali Mikołajowi, że za rok z największą przyjemnością przybędą do GOKSiP na wigilijne spotkanie.

Organizatorami wigilii był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Koło Gospodyń Wiejskich „Osielczanki” z Osielca oraz Parafia Osielec.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla tych, którzy zaszczycili dziś swoją obecnością, a także tym, którzy wspierają finansowo to przedsięwzięcie.

Serdecznie dziękujemy!!!