REKONSTRUKCJA BITWY O WYSOKĄ 2021

06/09/2021

W niedzielne popołudnie (5.09.) w Wysokiej miała miejsce rekonstrukcja bitwy o Wysoką przypominająca tragiczne wydarzenia 1939 roku.
Po zakończeniu rekonstrukcji, na placu przed remizą OSP, można było skosztować grochówki przygotowanej przez miejscowe KGW czy też nabyć materiały edukacyjne przygotowane przez krakowski oddział IPN.
Organizatorem rekonstrukcji było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju „Źródło”, Stowarzyszenie „Kawaleria” i Klub Sportowy „Bór” z Toporzyska oraz Gmina Jordanów, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, a współorganizatorami: OSP Wysoka, KGW Wysoka oraz Szkoła Podstawowa w Wysokiej.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy uczestniczyli w rekonstrukcji i tym, którzy pomogli ją przygotować. I tak dziękujemy: policji, OSP Osielec Górny, Monice i Januszowi z Osielca, Nadleśnictwu z Myślenic oraz właścicielom dworu w Wysokiej. Więcej zdjęć na profilu facebook Goksip Jordanów.