„Osieleckie Kolędowanie” na górnym Osielcu

30/01/2024

W niedzielę (28.01.), w kaplicy św. Józefa, w Osielcu, odbyło się „Osieleckie Kolędowanie”. Wzięła w nim udział grupa kolędnicza GOKSiP – filia Osielec, Koło Gospodyń Wiejskich „Osielczanki” oraz orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Osielcu.
Grupa kolędnicza pod kierunkiem Ilony Walczyszyn przedstawiła widowisko bożonarodzeniowe przeplatane najstarszymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu pań z KGW i orkiestry.
W czasie kolędowania wręczone zostały nagrody uczestnikom konkursu „Babiogórska Szopka Regionalna”. Nagrody wręczył wójt gminy Jordanów Artur Kudzia wraz z księdzem kanonikiem Stanisławem Skowronkiem.
„Osieleckie Kolędowanie” zakończyło wspólne wykonanie kolędy „Bóg się rodzi”.
Organizatorem tego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, a współorganizatorem Koło Gospodyń Wiejskich z Osielca.
Składamy serdeczne podziękowania dla ks. Tadeusza Tokarza – proboszcza parafii w Osielcu za możliwość zorganizowania „Osieleckiego Kolędowania” w kaplicy „na górnym” Osielcu. Dziękujemy wykonawcom za występ, a publiczności – za obecność.
Szczególne podziękowania kierujemy do pana Józefa Korbla, Jana Stopy, Krzysztofa Stopy i Sławomira Korbla za nieocenioną pomoc przy organizacji.
„Osieleckim Kolędowaniem” zakończyliśmy niezwykle intensywny i bogaty – w różne wydarzenia – czas bożonarodzeniowy w naszej gminie. Odbyły się w tym czasie spotkania wigilijne, jasełka, koncerty kolęd czy konkurs „Babiogórska Szopka Regionalna”. W tym okresie grupa kolędnicza Zespołu Regionalnego „Gronie” wzięła udział w Powiatowym Konkursie Kolędniczym „Babiogórskie Podłazy” w Zawoi, gdzie zdobyła II miejsce oraz w 27. Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” w Podegrodziu, zdobywając tam III miejsce.
Głównym inicjatorem tych wydarzeń był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie we współpracy z orkiestrami, kołami gospodyń, scholami, parafiami czy Zespołem Regionalnym „Gronie”.
Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami dbają o piękną polską tradycję bożonarodzeniową w śpiewie, wigilijnych spotkaniach czy kolędowaniu.