„Łętowskie Kolędowanie” muzyczną tradycją Łętowni

23/01/2024

W niedzielę (21.01.), w kościele parafialnym św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Łętowni, odbył się koncert kolęd pn. „Łętowskie Kolędowanie”.

 

Wzięli w nim udział: Schola Parafialna „Canto Angelo” pod kierunkiem Katarzyny Jochymek i Anny Pacygi, Koło Gospodyń „Przebojowe Łętowianki” z przewodniczącą Haliną Grubarek na czele, Gminny Zespół Regionalny „Gronie„ z Łętowni pod kierownictwem Doroty Marek i Wojciecha Kubasiaka oraz Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Łętowni z kapelmistrzem Michalem Makuchem.

 

Podczas koncertu można było usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w aranżacjach przygotowanych przez kapelmistrza Michała Makucha, który sprawował pieczę nad całością koncertu.

 

Podziękowania dla wykonawców złożyli: ks. Stefan Stypuła – proboszcz łętowskiej parafii, wójt gminy Jordanów Artur Kudzia i Gabriela Korbel – dyrektor GOKSiP Jordanów.

 

I choć tegoroczne „Łętowskie Kolędowanie” pozostaje już tylko wspomnieniem, to z całą pewnością jeszcze długo będziemy wspominać ten koncert. Zadbali o to sami wykonawcy wkładając mnóstwo serca w przygotowanie występu, za co mogliśmy podziękować im gorącymi i w pełni zasłużonymi brawami. Najbardziej cieszy fakt, że to muzyczne spotkanie staje się łętowską tradycją wspólnego kolędowania.

Organizatorem koncertu była Orkiestra OSP Łętownia, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie oraz Parafia w Łętwowni.

 

Składamy serdeczne podziękowania dla ks. Stefana Stypuły – proboszcza parafii w Łętowni za możliwość zorganizowania tego koncertu w łętowskiej świątyni, Michałowi Makuchowi za całokształt pracy przy tym przedsięwzięciu, wykonawcom za uświetnienie swoim występem tego koncertu, a publiczności za liczny udział. DZIĘKUJEMY!!!