Konkurs Literacki „PIĘKNO MAŁOPOLSKI – SŁOWEM OPISANE”

10/02/2021

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ  w Nowym Sączu ogłosiło Konkurs Literacki „PIĘKNO MAŁOPOLSKI – SŁOWEM OPISANE” pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego – Witolda Kozłowskiego.

Do udziału w Konkursie zapraszamy każdego kto zechce opisać piękno Małopolski, fragmenty jej krajobrazu i architektury; piękno twórczości ludowej, rękodzieła, obrzędów i zwyczajów, legend, a może nawet smaku niepowtarzalnych, tradycyjnych małopolskich potraw Ale też piękno zwykłych ludzi, na co dzień zamieszkujących tę ziemię.

Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach: wiersza i prozy oraz w trzech grupach wiekowych:

GRUPA WIEKOWA I – do lat 12,

GRUPA WIEKOWA II od 13 do 17 lat

GRUPA WIEKOWA III od lat 18.

Termin nadsyłania prac: do 30 kwietnia 2021 r. na dwa sposoby:

– pocztą tradycyjną na adres: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, ul. J. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz
(z dopiskiem na kopercie: KONKURS LITERACKI)

lub

– pocztą elektroniczną na adres e-mailowy:  j.michalik@mcksokol.pl  (z dopiskiem w tytule maila: KONKURS LITERACKI)

Koncert Finałowy, połączony z ogłoszeniem wyników zaplanowany został na dzień 28 maja 2021 r.

———————————————————————————————————————————————————————————————-

Szczegóły zawarte są w regulaminie, który wraz z formularzem zgłoszenia załączamy poniżej:

REGULAMIN_PIĘKNO MAŁOPOLSKI

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY_PIĘKNO MAŁOPOLSKI SŁOWEM OPISANE

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE.