Koncert Pieśni Wielkopostnych „Stabat Mater” w Toporzysku

11/04/2022

W Niedzielę Palmową, w kościele parafialnym w Toporzysku, odbył się Koncert Pieśni Wielkopostnych „Stabat Mater”, którego organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, chór „Vox Altisono” z Osielca, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej oraz parafia w Toporzysku.
Podczas koncertu wystąpił chór „Vox Cordis” z Bystrej Podhalańskiej pod kierunkiem pani Moniki Smętek, chór „Vox Altisono” z Osielca pod kierunkiem pani Kseni Miśkiewicz, zespół „Osieleckie Dzwońce” z Osielca pod kierunkiem pani Iwony Bednarczyk, a także solistka Mariola Siepak i akompaniatorzy: Karolina Kusz, Jakub Bednarczyk i Andrzej Doshenko.
Gościnnie z naszymi wykonawcami wystąpili artyści z Ukrainy – Julia i Andrzej.
Występy przeplatane były recytacjami chórzystów, a zwieńczeniem koncertu było wspólne wykonanie pieśni „Ludu, mój ludu”.
Swoją obecnością podczas koncertu zaszczycili m.in senator RP Andrzej Pająk, Starosta Suski Józef Bałos, wójt gminy Jordanów Artur Kudzia. Panowie wręczyli wykonawcom kwiaty, podziękowania i upominki.
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie składa serdeczne podziękowania dla wszystkich artystów biorących udział w koncercie, a także licznie zebranej publiczności. Dziękujemy księdzu proboszczowi Marianowi Jurasowi za możliwość zorganizowania koncertu, a Starostwu Powiatowemu w Suchej Beskidzkiej – za współfinansowanie.