Koncert Pieśni Wielkopostnych „Stabat Mater” w Łętowni

03/04/2023

W Niedzielę Palmową, w kościele parafialnym w Łętowni, odbył się Koncert Pieśni Wielkopostnych „Stabat Mater”.

Podczas koncertu wystąpiły chóry: „Vox Cordis” z Bystrej Podhalańskiej pod batutą Moniki Smętek, „Vox Altisono” z Osielca pod batutą Kseni Miśkiewicz, Schola ”Canto Angelo” z Łętowni pod kierunkiem Katarzyny Jochymek i Anny Pacygi, a także solistka Dominika Przetocka i akompaniator Mikołaj Kowalcze.

Piękne wykonania pieśni pasyjnych i wielkopostnych, zabytkowe wnętrze łętowskiej świątyni i ten szczególny czas przygotowań do zbliżającego się Triduum Paschalnego – to wszystko sprawiło, że dzisiejszy koncert pieśni wielkopostnych pozostanie na długo w pamięci słuchaczy.

Słowa podziękowań dla wykonawców przekazali wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, starosta suski Józef Bałos, ks. Stefan Stypuła – proboszcz parafii w Łętowni i dyrektor GOKSiP Jordanów Gabriela Korbel.

Wspólne wykonanie pieśni „Ogrodzie Oliwny” zwieńczyło tegoroczny koncert pieśni wielkopostnych.

Organizatorami koncertu „Stabat Mater” byli: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Chór „Vox Altisono” z Osielca, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej i Parafia św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Łętowni.

Więcej zdjęć https://www.facebook.com/goksipjordanow

+44
Wyświetl statystyki i reklamy
Promuj post
Wszystkie reakcje:

30