Koncert Pieśni Patriotycznych „Wspólnie dla Niepodległej”

12/11/2023

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji, odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych „Wspólnie dla Niepodległej”.

Wzięli w nim udział m.in. Duet „Crescendo” w składzie: Natasza Figura – pianino, Lena Bednarczyk – skrzypce, zespół „Osieleckie Dzwońce” pod kierunkiem Iwony Bednarczyk, solistka Patrycja Sala, orkiestra dęta OSP Osielec pod batutą kapelmistrza Michała Kusza, Zespół Regionalny Związku Podhalan „Wysocko Śleboda” z Wysokiej z prezesem Zbigniewem Bednarczykiem na czele, chór „Vox Altisono” z Osielca pod kierownictwem Kseni Miśkiewicz i przy akompaniamencie Wojciecha Inglota.

W repertuarze wykonawców znalazły się najpiękniejsze polskie pieśni i piosenki patriotyczne, które krzepiły serca i dodawały siły walczącym o wolność i niepodległość ojczyzny.

Koncert poprowadziła Ilona Walczyszyn, scenariusz przygotowała Iwona Bednarczyk, a opracowanie muzyczne koncertu – Ksenia Miśkiewicz.

Na zakończenie koncertu, do śpiewania została zaproszona publiczność, by „Wspólnie dla Niepodległej” wykonać kilka utworów patriotycznych.

Organizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, a współorganizatorem chór „Vox Altisono”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom, a także licznie przybyłej publiczności za wspólne świętowanie 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dziękujemy także Arkadiuszowi Motyce za obsługę techniczną koncertu.

Niech ten koncert tworzy nową tradycję narodowych obchodów Święta Niepodległości w Osielcu i całej gminie Jordanów.