Gminny zespół regionalny „Gronie” z Łętowni

30/09/2020

W ramach projektu „e-gablotka – otwórz oczy na kulturę” stworzono film na temat gminnego zespołu regionalnego „Gronie” z Łętowni, prowadzonego przez Reginę Wicher.

To kobieta instruktor i kierownik zespołu, która zaraża swoją pasją do folkloru dzieci i młodzież.

Podczas przeprowadzonego z nią wywiadu zebraliśmy informację na temat początku istnienia zespołu, jego osiągnięciach, sukcesach, tych małych i tych dużych.

Ponadto, dzięki temu materiałowi dowiecie się także kilka słów o repertuarze, który jest realizowany przez zespół i wiele innych rzeczy.

—————————————————————————-

Przypominamy również, że ciągle trwa nabór do zespołu!

Do niego może dołączyć każdy, kto podziela miłość do muzyki, folkloru i śpiewu.

A przy okazji każdy, kto pragnie przybliżyć sobie historię i tradycję swoich babć i swoich dziadków z gminnych miejscowości.

—————————————————————————–

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Pragniemy również przypomnieć, że w ramach tego samego projektu powstał film na temat Górali Kliszczackich.
To opowieść o kulturze i tradycji kliszczaków, na podstawie których opierają się programy zespołu Gronie!
Film znajdziecie w linku poniżej

cz. 1 – Opowieści o kliszczackiej kulturze– “E-GABLOTKA – OTWÓRZ OCZY NA KULTURĘ”

Cz. 2 – Opowieści o kliszczackiej kulturze” cz. II – “E-GABLOTKA – OTWÓRZ OCZY NA KULTURĘ”