Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych w Naprawie

09/03/2024

W piątek (08.03.), w Naprawie, odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.

W konkursie wzięło udział 25 recytatorów ze wszystkich szkół gminy Jordanów. Ich występy oceniała komisja konkursowa w składzie: Monika Hopciaś – nauczycielka języka polskiego z jordanowskiego „Hugona”, Dorota Szklana – polonistka z Zespołu Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego oraz Gabriela Korbel – dyrektor GOKSiP Jordanów.

W kategorii klas „0” – II pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Kutek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Naprawie, drugie miejsce wywalczyła Wiktoria Migas z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Osielcu, a trzecie – Barbara Zagajska ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej.

Komisja przyznała dwa wyróżnienia, a otrzymały je: Emilia Szeliga z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łętowni i Emilia Turek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Osielcu.

W kategorii klas III – V zwyciężył Marcel Czarny ze Szkoły Podstawowej w Toporzysku, na drugim miejscu znalazł się Szymon Derela ze Szkoły Podstawowej w Toporzysku, a na trzecim – Klaudia Hodana z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Osielcu.

Wyróżnienia przypadły w udziale Alicji Skoczylas z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łętowni i Kindze Grzybek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Osielcu.

W kategorii klas VI – VIII pierwsze miejsce przyznano Annie Korabik z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łętowni, drugie miejsce zdobyła Blanka Szafraniec z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Osielcu, a na trzecim miejscu znalazł się Dawid Dittmajer z Zespolu Szkolno – Przedszkolnego w Naprawie.

Wszyscy recytatorzy otrzymali nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.

Pierwszej grupie recytatorów nagrody wręczył wójt gminy Jordanów Artur Kudzia. Niestety, liczne obowiązki nie pozwoliły wójtowi na wręczenie nagród pozostałym, ale uczyniły to – w jego imieniu – panie z komisji oceniającej.

Zdobywcy pierwszych i drugich miejsc będą reprezentować naszą gminę na powiatowych konkursach recytatorskich w Makowie Podhalańskim i Budzowie.

Serdecznie dziękujemy recytatorom za piękne występy, rodzicom i nauczycielom za przygotowanie młodych artystów, komisji oceniającej za trudną i odpowiedzialną pracę, a pani Beacie Firek i pani Ani Wyce – za przygotowanie pysznych gofrów dla wszystkich uczestników konkursu. Gratulujemy pięknych występów i zdobycia miejsc.

Więcej zdjęć https://www.facebook.com/goksipjordanow/