Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych w Łętowni

11/03/2023

W dniu 10 marca br., w Łętowni, odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.

Wzięło w nim udział dwudziestu recytatorów ze wszystkich szkół gminy Jordanów, podzieleni na dwie kategorie: klasy „0” – II i klasy III – V.

Ich zmagania oceniały panie: Monika Hopciaś i Dorota Szklana – nauczycielki języka polskiego z jordanowskich szkół średnich oraz Gabriela Korbel – dyrektor GOKSiP Jordanów.

W kategorii klas „0” – II zwyciężył Bartłomiej Basiura z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Osielcu, drugie miejsce zdobył Jan Powalacz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Naprawie, a trzecie – Bartłomiej Ciapała ze Szkoły Podstawowej w Toporzysku.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Milena Kutek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Naprawie i Hubert Hodana z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Osielcu.

W kategorii klas III – V zwyciężyła Zuzanna Motyka z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Osielcu, drugie miejsce zajęła Anna Korabik z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łętowni, a na trzecim miejscu znalazł się Dawid Dittmajer z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Naprawie.

Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.

Ponadto zdobywcy pierwszych i drugich miejsc w obu kategoriach będą reprezentować gminę Jordanów podczas powiatowych zmagań recytatorskich w Makowie Podhalańskim.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, gratulujemy zdobytych miejsc, a nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie młodych recytatorów.