Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych i Klas Gimnazjalnych w Osielcu

14/03/2019

W dniu 8 marca br. w Osielcu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych i Klas Gimnazjalnych. W recytatorskich zmaganiach wzięło udział trzydziestu siedmiu uczniów ze wszystkich szkół naszej gminy. Ich występy oceniała komisja: Dorota Szklana – polonistka z Zespołu Szkół im. Bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie, Monika Hopciaś – polonistka z Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie oraz dyrektor GOKSiP Jordanów Gabriela Korbel.

W kategorii klas 0 – II pierwsze miejsce zdobyła Blanka Szafraniec z Osielca, drugie miejsce zajął Kamil Gałka z Toporzyska, a trzecie – Aleksandra Proszek z Naprawy. W kategorii klas III – V zwyciężył Krzysztof Dawiec z Toporzyska, drugie miejsce przypadło Anicie Możdżeń z Wysokiej, a na trzecim miejscu uplasowała się Kornelia Pacyga z Osielca.

W kategorii klas VI – VII pierwsze miejsce zajął Adam Kołodziejczyk z Osielca, na drugim miejscu znalazł się Jakub Bednarczyk z Toporzyska, a na trzecim – Marysia Kołodziej z Naprawy.

W kategorii klas VIII – gimnazjum zwycięzcą został Korneliusz Kufel z Toporzyska, tuż za nim znalazła się Aleksandra Wilk z Naprawy, a na trzecim miejscu – Gabriela Kozłowska z Toporzyska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.

Zdobywcy pierwszych i drugich miejsc będą reprezentować Gminę Jordanów na konkursach powiatowych w Makowie Podhalańskim i Budzowie.