Gminny Konkurs Recytatorski Przedszkolaków w Osielcu

27/04/2023

W dniu 26 kwietnia br., w Osielcu, odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Przedszkolaków, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.

Celem konkursu było m.in. zainteresowanie dzieci poezją, popularyzacja poezji dziecięcej, a także rozwijanie zdolności recytatorskich i prezentacja umiejętności dzieci.

W konkursie wzięło udział 19 recytatorów z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych gminy Jordanów podzielonych na dwie kategorie wiekowe: „3 – 4-latki” i „5 – 6-latki”.

Mali recytatorzy dali popis prawdziwych umiejętności recytatorskich i aktorskich, a na scenie czuli się jak przysłowiowa ryba w wodzie.

Ich występy oglądały przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Osielcu, rodzice, dziadkowie, a także panie nauczyciele z przedszkoli.

Każdy występ był piękny i solidnie przygotowany, dlatego organizatorzy konkursu postanowili przyznać pierwsze miejsca…wszystkim uczestnikom konkursu.

Każdy recytator otrzymał dyplom i nagrody rzeczowe oraz słodkie „małe co nieco”.

Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie i niezwykłe emocje, których nam dostarczyły, a nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie recytatorów.