Gminny Dzień Dziecka w Toporzysku

05/06/2023

W niedzielę (04.06.), w Toporzysku, odbył się Gminny Dzień Dziecka, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.

Imprezę rozpoczął niezwykły występ Koła Gospodyń „Niezłe Ziółka” z Toporzyska. Specjalnie dla dzieci gospodynie przygotowały własną interpretację wierszy „Na straganie” i „Rzepka”. Występ został nagrodzony gromkimi brawami, a panie pokazały jakie pokłady aktorskich talentów w nich drzemią.

Występ dla dzieci przygotowała też orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Toporzyska z kierownikiem orkiestry Tomaszem Rączką na czele. Orkiestra dała muzyczny popis, czarując publiczność różnorodnym repertuarem.
Po występach dorosłych nadszedł czas na artystyczne wykonania młodych artystów. Najpierw zaprezentowała się w tańcu Wiktoria Koza z Toporzyska, potem Zespół Mażoretek z Naprawy pod kierunkiem pani Anny Zborek, a następnie wokalne umiejętności pokazała Wiktoria Ciapała z Toporzyska.
Na scenie zaprezentowała się także Zuzanna Rypel z Toporzyska, która pokazała fragment gimnastyki artystycznej i Bartłomiej Ciapała, który czarował publiczność śpiewem i grą na skrzypcach.
Sceniczne występy zakończyła taneczna para: Julia Pieron z Osielca i Dawid Hopciaś z Toporzyska. Młodzi tancerze wykonali sambę, walca angielskiego i energetycznego jive’a.
Niespodziankę dla milusińskich przygotowali strażacy miejscowej OSP. Zaprezentowali swoje wozy i sprzęt, a Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza dała pokaz strażackich umiejętności na torze przeszkód. Dzieci chętnie oglądały strażackie wozy, sprzęt, robiły pamiątkowe zdjęcia i deklarowały, że wkrótce zasilą szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wśród atrakcji dzisiejszej imprezy były darmowe przejażdżki konne zorganizowane przez Folwark Toporzysko, a także darmowe dmuchańce, malowanie twarzy oraz mnóstwo zabaw i konkursów z nagrodami. Podczas imprezy pojawiły się postacie z bajek z uroczym klaunem na czele, które chętnie pozowały do zdjęć i częstowały wszystkich słodyczami.

O podniebienia licznie zgromadzonych zadbało KGW „Niezłe Ziółka” serwując same pyszności, a nad bezpieczeństwem bawiących się czuwali druhowie strażacy z OSP Toporzysko.

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie składa serdecznie podziękowania dla wszystkich, którzy zaszczycili swoją obecnością podczas Gminnego Dnia Dziecka.
Dziękujemy młodym artystom za przepiękne występy, Ochotniczej Straży Pożarnej z Toporzyska za występ sceniczny, opiekę medyczną i wspaniałe atrakcje, Kołu Gospodyń „Niezłe Ziółka” z Toporzyska za występ i przygotowanie gastronomii, wolontariuszom z Folwarku Toporzysko za przejażdżki konne i bajkowe występy.

W sposób szczególny dziękujemy sponsorom nagród rzeczowych: właścicielom firmy DREWŁAZ z Toporzyska, Bankowi Spółdzielczemu w Jordanowie oraz firmie DREWAL z Toporzyska. To właśnie dzięki Waszemu wsparciu buzie wszystkich dzieci były radosne i uśmiechnięte.

Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za wszelką pomoc w przygotowaniu tej imprezy.