Gminny Dzień Dziecka w Naprawie

30/05/2022

W dniu 29.05.2022 r., w Naprawie, odbył się Gminny Dzień Dziecka, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.
Rozpoczął go pokaz strażacki w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Naprawie, a dzięki strażakom dzieci mogły poznać wóz strażacki i jego wyposażenie, mogły strażacki uniform, a także poczuć się prawdziwym strażakiem i lać wodę ze strażackiego węża.
Następnie rozpoczęły się sceniczne występy. Jako pierwsza zaprezentowała się naprawska orkiestra pod batutą kapelmistrza Łukasza Wichra. Orkiestra, poza kilkoma utworami, wykonała tradycyjne „Sto lat” dla wszystkich dzieci z okazji ich święta.
Po orkiestrze wystąpiła grupa mażoretek pod kierunkiem Anny Zborek, Szkółka Muzykowania Ludowego Aleksandra Nowaka, grupy taneczne działające w filii GOKSiP w Naprawie pod kierunkiem Piotra Magnuskiego, a także przedszkolaki i uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Naprawie.
Tak przedszkolaki, jak i uczniowie zaprezentowali publiczności umiejętności wokalne, taneczne, teatralne, kabaretowe, a także recytatorskie.
Niemało emocji wzbudził pokaz Klubu Karate Tradycyjnego „Góral”, który zakończył część artystyczną tego dnia.
Miłą niespodziankę dla dzieciaków przygotował pan Dariusz Dittmajer, który przyjechał na imprezę starym strażackim mercedesem.
Sceniczne występy Gminnego Dnia Dziecka zakończyły animacje dla dzieci pt. „Na naszej wesołej farmie” i spektakl pt. „Misio Tulisio”, a wszystko to w wykonaniu aktorów krakowskiego teatru „Maska”.
Podczas imprezy dzieci mogły korzystać z darmowych dmuchańców Agencji Kreatywnej Lawina, zjeść pyszne gofry, watę cukrową, popcorn i inne pyszności, które przygotowały panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, a także za darmo pomalować twarze.
Mogły wziąć udział w kreatywnych warsztatach w wykonaniu trzech artystek pod szyldem PaKaMama, a także odwiedzić stoiska z rękodziełem.
Podczas Gminnego Dnia Dziecka każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a zimny wiatr nie przeszkodził w wesołej zabawie.
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie składa serdeczne podziękowania dla wszystkich wykonawców, wystawców i animatorów.
Dziękujemy zarządowi KS „Unia” Naprawa z prezesem Henrykiem Święchowiczem na czele za udostępnienie boiska i całego zaplecza.
Dziękujemy strażakom za przygotowane atrakcje, a Kołu Gospodyń Wiejskich „Jarzębinki” z Naprawy za dobrze zaopatrzony bufet.
W szczególny sposób dziękujemy wszystkim dzieciom, które przybyły do Naprawy, by wspólnie świętować Gminny Dzień Dziecka.
Drogie dzieci, z okazji Waszego święta życzymy Wam dużo zdrowia, uśmiechu i spełnienia najskrytszych marzeń.