Rozpoczęły się od przemarszu korowodu dożynkowego i uroczystej mszy świętej odprawionej przez ks. Marka Ślęczkę – proboszcza parafii w Naprawie.
O oprawę muzyczną dożynek zadbała orkiestra OSP Naprawa pod kierunkiem kapelmistrza Łukasza Wichra.
Po nabożeństwie, przy akompaniamencie młodych muzyków ze Szkółki Ludowego Muzykowania Aleksandra Nowaka, sołtys wsi Barbara Płanica wraz z Józefem Kołodziejem, przekazali na ręce wójta gminy Jordanów Artura Kudzi dożynkowy bochen chleba z życzeniami, by dzielił go mądrze i sprawiedliwie.
Następnie wójt wraz z posłem na Sejm RP Władysławem Kurowskim, senatorem RP Andrzejem Pająkiem i wójtem gminy Jordanów Śląski Pawłem Filipczakiem, podzielili dożynkowy chleb i poczęstowali nim wszystkich zebranych.
Z okazji dorocznego święta plonów przemówienia wygłosili: wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, parlamentarzyści, wójt gminy Jordanów Śląski Paweł Filipczak i prezes Małopolskiej Izby Rolniczej Ryszard Czaicki.
Dożynki Gminne były okazją do wręczenia odznak regionalnych zasłużonym dla gminy Jordanów. I tak, odznaki „Za zasługi dla Gminy Jordanów” otrzymali: Wiesław Pustelnik, Anna Wyka, Anna Zborek, Krzysztof Klimala, Roman Hanusiak, Renata Bogacz, Krystyna Pochopień, Dariusz Korbel, Jadwiga Kuś, Irena Tomczyk, Iwona Bednarczyk.
Wręczono także nagrody w konkursie „Na najpiękniejszy ogród przydomowy i obejście w gospodarstwie rolnym”. W kategorii ogródków pierwsze miejsce otrzymała Barbara Kowalcze z Łętowni, drugie miejsce zdobyła Zofia Klag z Toporzyska, a trzecie – Danuta Chowaniec z Łętowni. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Żaneta Działek z Wysokiej. Nagrody za udział otrzymali: Małgorzata Proszek z Łętowni, Monika Paszt z Łętowni, Gabriela Sewioło z Wysokiej i Iwona Sewioło z Wysokiej.
W kategorii „najpiękniejsze obejście w gospodarstwie rolnym” zwyciężyła Krystyna Korbel z Osielca, drugie miejsce przypadło w udziale Małgorzacie Ziębie z Łętowni, a na trzecim miejscu znalazło się obejście Urszuli Tomczyk z Wysokiej. Wyróżniono Marię Migas z Osielca, a nagrody za udział przyznano Kazimierze Działek z Wysokiej i Teresie Tomczyk z Wysokiej.
Wręczenia odznak i wręczenia nagród dokonał wójt gminy Jordanów wraz z przewodniczącym Rady Gminy Jordanów Zdzisławem Filipkiem. Wspólne pamiątkowe zdjęcie zarówno odznaczonych, jak i nagrodzonych zakończyło oficjalną część dożynkową.
Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili wszystkich na wspólny dożynkowy obiad pod namiotem. Po obiedzie Zespół Mażoretek z Naprawy rozpoczął część artystyczną. Dziewczynki pod kierunkiem Anny Zborek zaprezentowały ciekawe układy choreograficzne
nagrodzone gorącymi brawami.
Do wspólnej biesiady zaprosiła wszystkich uczestników dożynek Kapela „OchLani”. Wspólnej zabawie i śpiewom nie było końca.
Potem na dożynkowej scenie pojawił się znany polski aktor Andrzej Młynarczyk, tym razem w roli górala poszukującego drugiej połówki. Kabaretowe monologi aktora raz po raz przeplatane były występami wokalnymi artystów – uczestników znanych polskich programów muzycznych.
Występ zespołu „Project Halny” zakończyło występny sceniczne, po których rozpoczął się festyn strażacki z DJ Camelot.
Podczas dożynek można było odwiedzić stoiska ARiMR, KRUS, PZDR, skosztować regionalnych specjałów, skorzystać z darmowych dmuchańców dla dzieci i dobrze zaopatrzonego bufetu.
W dożynkach wzięły udział wszystkie koła gospodyń gminy Jordanów wraz z KGW „Jordanki” z Jordanowa Śląskiego, poczty sztandarowe, które poprowadził zastępca komendanta gminnego OSP Krzysztof Stopa, orkiestra OSP Naprawa z kapelmistrzem Łukaszem Wichrem, Szkółka Muzykowania Ludowego Aleksandra Nowaka, mieszkańcy Naprawy, gminy Jordanów i zaproszeni goście, a wśród nich m.in. wójt gminy Jordanów Artur Kudzia wraz z małżonką, poseł na Sejm RP Władysław Kurowski, dyrektor Biura Poselskiego Danuta Grzesik, senator RP Andrzej Pająk, wójt gminy Jordanów Śląski Paweł Filipczak, prezes Małopolskiej Izby Rolniczej Ryszard Czaicki, kierownik KRUS Łukasz Palarski wraz ze współpracownikami, pracownicy Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Suchej Beskidzkiej, biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Suchej Beskidzkiej, radni, prezesi i naczelnicy OSP.
Współorganizatorami dożynek byli również: Ochotnicza Straż Pożarna w Naprawie i Klub Sportowy „Unia” Naprawa.
W imieniu organizatorów składamy wszystkim serdeczne podziękowania za udział w dożynkach, jak również dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w ich organizacji.