Co słychać w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Promocji?

10/02/2023

Często zadajecie nam to pytanie w kontekście generalnego remontu, który przeszedł nasz ośrodek. Spieszymy z wyjaśnieniem.

Prace budowlane związane z remontem siedziby GOKSiP w Osielcu dobiegły końca.

Jesteśmy już „u siebie” i cały czas intensywnie pracujemy, by oddać do Waszej dyspozycji w pełni urządzony i wyposażony Ośrodek Kultury. ☺️

Większość wyposażenia pochodzi z projektów, a ich realizacja wymaga czasu i cierpliwości. Przygotowanie projektu, ocena, przyznanie środków, podpisanie umowy, realizacja, rozliczenie. To tak w skrócie wygląda i jak się domyślacie wymaga trochę czasu, ale dzięki projektom udaje się pozyskać sporo środków finansowych, bez których byłoby baaaardzo trudno urządzać wnętrza GOKSiP.

Jakie to projekty, na jaką kwotę, skąd, przez kogo realizowane itd. – o tym będziemy Was informować w późniejszym czasie.
Na dzień dzisiejszy możemy się pochwalić, że w GOKSiP powstała sala multimedialna wyposażona w nowe meble, ekran multimedialny i laptopy.

Nowe oblicze zyskała biblioteka – powiększona i wyposażona w nowe regały, stół i krzesła. Czekamy na nowe biurko, szafy, półki, które już się robią i wkrótce będą służyć wszystkim czytelnikom.

Obok biblioteki powstała sala świetlicowa wyposażona w nowe meble, stoły i krzesła. Jeszcze tylko kilka kosmetycznych poprawek i od 1 marca będziemy Was zapraszać na pierwsze zajęcia świetlicowe. Jakie? O tym osobny post. 😊

Nowym wyglądem zachwyca „sztab generalny” gminnej kultury, a więc biuro dyrektora i księgowości. Wreszcie doczekaliśmy nowych mebli i biurek. Pozbyliśmy dotychczasowych wysłużonych mebli z odzysku, takich „każdy z innej parafii”. 🤣

Powstały nowe łazienki przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, no i winda – jak dotąd jedyna we wsi 🤣🤣🤣🤣

Pięknie prezentuje się sala widowiskowa, jeszcze nie w pełni wyposażona, ale już realizujemy projekty, dzięki którym zostaną zakupione nowe stoły, krzesła, projektor, nagłośnienie, a także powstanie nowy system sceniczny. Na scenie powstaną szafy niezbędne do przechowywania sprzętu i rekwizytów.

Na dzień dzisiejszy możemy pochwalić się nowym ekranem i nową zastawą stołową, a wkrótce będziemy kupować -niezbędny do organizacji imprez – sprzęt gastronomiczny.

Próby w nowej sali rozpoczął chór „VoX Altisono”, a od 6 marca (godz.19:00) rozpoczną się tu pierwsze zajęcia fitness, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

W dawnej kotłowni powstał obszerny magazyn, gdzie miejsce na swoje rzeczy znajdzie nasze Koło Gospodyń Wiejskich. W tej chwili trwają prace przygotowawcze do wykonania zabudowy meblowej.

Lada moment zostanie uruchomiona sala ćwiczeń, z której będzie można korzystać bezpłatnie.

Na ścianie budynku pojawi się napis informujący o tym, że jest to siedziba Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji (oj, będą nas za to chwalić kurierzy) 🤣🤣🤣

Przy budynku powstał parking, z którego mogą korzystać wszyscy odwiedzający GOKSiP.

Powstał też nowy logotyp GOKSiP, który od początku nowego roku pojawia się na plakatach i zaproszeniach, a próbkę którego możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej.

Wrzucamy też kilka zdjęć z tego co już udało się zrealizować. Zapewniamy, że na żywo wygląda to dużoooo lepiej, ale żeby się o tym przekonać, trzeba nas po prostu odwiedzić. Serdecznie Was do tego zachęcamy i zapraszamy.😍

Jak widzicie, dzieje się dużo i dobrego. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Będziemy sukcesywnie informować Was o postępach prac i o zajęciach, które dla Was przygotowujemy.

Do zobaczenia w GOKSiP !