3. Konkurs Literacki „PIĘKNO MAŁOPOLSKI – SŁOWEM OPISANE”

03/02/2023

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ ogłosiło 3. Konkurs Literacki „PIĘKNO MAŁOPOLSKI – SŁOWEM OPISANE”, którego Patronem Honorowym jest Pan Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Zapraszamy do udziału w konkursie każdego mieszkańca Małopolski który zechce opisać jej piękno, fragmenty jej krajobrazu i architektury; piękno twórczości ludowej, rękodzieła, obrzędów i zwyczajów, legend, a może nawet smaku niepowtarzalnych, tradycyjnych małopolskich potraw. Ale też piękno zwykłych ludzi, na co dzień zamieszkujących tę ziemię.

Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach: wiersza i prozy oraz w trzech grupach wiekowych: do lat 12, od 13 do 17 lat i od lat 18. Dodatkowo oddzielnie oceniane będą utwory napisane językiem literackim i gwarowym.

Termin nadsyłania prac: do 21 kwietnia 2023 r.

Szczegóły w regulaminie poniżej:

Regulamin Piękno Malopolski 2023

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY_3.PIĘKNO MAŁOPOLSKI_2023